Aranżacja ogrodu

Posiadanie ogrodu rozległego i zadbanego ogrodu, to marzenie właścicieli domów...

Posiadanie ogrodu rozległego i zadbanego ogrodu, to marzenie właścicieli domów. Czasami do jego aranżacji konieczne jest zatrudnienie projektanta, ale jeśli posiadamy minimalną wiedzę na temat wymagań poszczególnych gatunków roślin, możemy spróbować samodzielnie stworzyć upragniony ogród. Przede wszystkim rozplanowanie posadzenia roślin musimy rozpocząć od określenia które miejsca w naszym ogrodzie mają jakie nasłonecznienie oraz jakiego rodzaju podłoże mamy do dyspozycji.

Dopiero po określeniu tych parametrów możemy zabrać się za dobieranie odpowiednich roślin. Pamiętajmy jednak, że mimo iż różne gatunki roślin mogą mieć takie same wymagania glebowe i nasłonecznienia, to jednak nie mogą rosnąć razem. Dlatego tak ważne jest, aby zabrać się do planowania ogrodu w sposób świadomy, z odpowiednią wiedzą.

image_20170322_120824_6

Jeśli w którymś momencie stwierdzimy, że nie dajemy rady, można poprosić o pomoc fachowca, który za nas zaprojektuje cały ogród, uwzględniając miejsce do wypoczynku, czy miejsce stworzenia ogródka warzywnego.