Jak dobrać oświetlenie do salonu

Dobór odpowiedniego oświetlenia ma kluczowe znaczenie dla nadania pomieszczeniu odpowiedniego..

Dobór odpowiedniego oświetlenia ma kluczowe znaczenie dla nadania pomieszczeniu odpowiedniego charakteru i klimatu. Planując rozmieszczenie punktów świetlnych w salonie warto wziąć pod uwagę gdzie będą znajdowały się poszczególne meble oraz jakie będą spełniały funkcje konkretne miejsca w pomieszczeniu. Jeśli w salonie ma znajdować się jednocześnie aneks kuchenny, jadalnia oraz kącik telewizyjny – co jest dość częstym rozwiązaniem w polskich domach – rozplanowanie oświetlenia jest kluczowe.

Większą lampę sufitową można zaplanować nad stołem do jadalni. Oświetli idealnie to miejsce. Miejsce do czytania książek oraz oglądania telewizji lepiej, aby miało światło ciepłe, ale niezbyt jasne i ostre. Oprócz lampy sufitowej dobrym dopełnieniem całości oświetlenia jest lampa podłogowa.

image_20170322_120830_36

Konieczne jest dobranie jej do stylu pomieszczenia, jego charakteru i całości aranżacji. Odpowiednie dobranie oświetlenia pozwoli na odprężenie po całym dniu pracy, a jednocześnie optycznie powiększy pomieszczenie.