Jak odnowić balkon

Nawet niewielki balkon może być miejscem stworzonym do wypoczynku lub..

Nawet niewielki balkon może być miejscem stworzonym do wypoczynku lub relaksu. Wystarczy tylko odpowiednio dostosować go do naszych wymagań oraz odnowić, jeśli lata świetności ma już za sobą. Położenie nowych płytek oraz osłonięcie barierki specjalnymi osłonkami pomoże uzyskać satysfakcjonujący efekt. Jeśli chcemy odgrodzić się od sąsiadów lub na przykład od ulicy, możemy zamontować również tzw. pergole. Są to wysokie osłonki wykonane z drewna, które zazwyczaj montowane są w ogrodach.

Jednak z powodzeniem mogą być zamontowane również na balkonie. Postawienie pergoli kratkowanej umożliwi posadzenie u jej podstawy pnącej rośliny, np. róży lub groszku pachnącego, które w okresie letnim stworzą kolorową i pachnącą osłonę. Dobranie pięknych mebli dopełni całości naszego nowego balkonu.

image_20170322_120824_2

Jeśli miejsce na to pozwala, można posadzić również w donicach kwiaty, niewielkie pomidorki koktajlowe czy ulubione zioła używane w kuchni. Balkon dzięki tym zabiegom stanie się miejscem idealnym do relaksu i odpoczynku.