Samodzielne cyklinowanie podłóg

Zniszczony przez lata parkiet, który kiedyś zdobił mieszkanie, a teraz..

Zniszczony przez lata parkiet, który kiedyś zdobił mieszkanie, a teraz szpeci i straszy nie ładnym wyglądem, nie musimy ich wymienić. Można podłogę doprowadzić do ładu za pomocą cyklinowania. Nie jest to trudne do samodzielnego wykonania, wystarczy tylko odrobina wiedzy i umiejętności oraz odpowiedni sprzęt, czyli cykliniarka. Cyklinowanie podłóg możemy także powierzyć fachowcowi, jednak koszt usługi będzie kilkukrotnie wyższy niż w przypadku, kiedy zdecydujemy się na wykonanie jej samodzielnie.

Cykliniarkę można wypożyczyć za kilkadziesiąt złotych za dobę z wypożyczalni sprzętu budowlanego. Zazwyczaj 1-2 dni wystarczą, aby wycyklinować podłogę w średniej wielkości pokoju. Jeśli podłoga jest mocno zniszczona, jedno cyklinowanie może nie być wystarczające, aby pozbyć się brudu, zniszczeń i starego lakieru z drewna. Wówczas trzeba dwukrotnie powtórzyć zabieg.

image_20170322_120826_19

Cyklinowanie podłóg generuje bardzo duże ilości pyłu,dlatego wcześniej koniecznie przygotujmy mieszkanie, usuńmy z pomieszczenia meble, firanki, a także odkręćmy listwy przypodłogowe.