Samodzielnie wykonanie szafy wnękowej

Wykonanie szafy na zamówienie, to często koszt, który sporo przekracza..

Wykonanie szafy na zamówienie, to często koszt, który sporo przekracza domowy budżet. Jednak jest rozwiązanie, które pozwoli na posiadanie wymarzonego miejsca do przechowywania, a jednocześnie nie nadszarpnie naszych finansów. Samodzielnie wykonanie szafy wnękowej nie jest ani trudne, ani skomplikowane, a przy odrobinie umiejętności bez problemu uda nam się ją wykonać.

 

Przystępując do prac na początek musimy znaleźć miejsce w którym chcemy, aby szafa się znajdowała. Musi być na tyle dostępne, aby bez problemu dało się otworzyć w niej drzwi, czy to otwierane tradycyjnie, czy metodą przesuwną. Kolejny krokiem jest wyznaczenie wymiarów szafy w taki sposób, aby były one jak najbardziej optymalne oraz dostosowane do funkcji, jaką szafa ma spełniać. Wybór materiałów jest dość istotny.

image_20170322_120827_24

Nie decydujmy się na najtańsze półprodukty. Szafa ma nam służyć na wiele lat i inwestowanie w słabej jakości materiały będzie skutkowało tym, że za kilka miesięcy ulegnie ona zniszczeniu i straci na atrakcyjnym wyglądzie.